Lasery do znakowania

Znakowanie laserowe to metoda służąca do utworzenia etykiety lub logo na zaznaczonym elemencie. Znak jest tworzony przez wpływ lasera na materiał, a zatem zostaje efekt wizualny zostaje utworzony samoistnie. Efekt można zmienić, za pomocą zmiany ustawień różnych parametrów.

Proces etykietowania zależy od rodzaju lasera. W pierwszym przypadku podczas znakowania wiązka laserowa jest odchylana przez tak zwane lustra, a następnie soczewka jest skupiana na opisywanej powierzchni, gdzie pojawia się już skoncentrowana wiązka laserowa, co tworzy opis poprzez grawerowanie, zmianę koloru lub odparowanie powierzchni. Natomiast, w innym typie lasera wiązka laserowa jest prowadzona od źródła do głowicy laserowej za pomocą tak zwanego światłowodu. Następnie jest wyprowadzana, na zewnątrz, poprzez kolimator do głowicy laserowej, która już bezpośrednio kieruje wiązkę do docelowego miejsca, opisywanej powierzchni.

ZASTOSOWANIE ZNAKOWANIA LASEROWEGO

Obecnie metodę znakowania laserowego można zastosować do wszystkich materiałów, takich jak:  metal, plastik, szkło itp. Zastępuje również metodę tampondruku. Dziś, bardzo często, używany jest do opisywania części, z tworzyw sztucznych, za pomocą tak zwanego kodu lub numeru seryjnego. Lasery te są bezpośrednio zintegrowane z linią produkcyjną, dzięki temu są w pełni zautomatyzowane.

KORZYŚCI PŁYNACE ZE ZNAKOWANIA LASEROWEGO

Bezkontaktowy –  Użytkownik nie musi, w żaden sposób, obsługiwać lasera, ponieważ w pełni zintegrowany system sam wykonuje zadanie. Jedynie system sterowania musi być odpowiednio ustawiony, skonfigurowany przez użytkownika.

Precyzyjna jakość –  Przy prawidłowym ustawieniu, laser jest w stanie opisać nawet miniaturowe elementy bez uszkadzania otoczenia oraz powierzchni, opisywanego materiału. Uzyskany kod lub grafika, na stałe pozostaną wyraźnie i czytelne.

Duża wytrzymałość –  Otrzymany opis, znak jest zdecydowanie bardziej odporny (szczególnie na ścieranie, wyższe temperatury czy odczynniki kwasowe), niż np. tampondruk.

Szybkość pracy – Technologia znakowania laserowego jest naprawdę najszybszą technologią znakowania na rynku, dzięki temu znacznie zwiększa wydajność produkcji.

Ekonomiczność –  Lasery są prawie samoobsługowe, a dzięki temu, że ta technologia nie wymaga dodatkowego materiału i nie trzeba tworzyć żadnych, specjalnych  klisz, ani stempli (takich jak w tampondruku),  koszty utrzymania i produkcji są wyraźnie mniejsze.

Elastyczność procesu – Kolejną zaletą, nad tampondrukiem, jest to, że opisany tekst, grafikę lub kod można zmienić w dowolnym momencie procesu produkcyjnego. Dzięki temu możemy sprawić, że każdy element będzie unikalny, wyjątkowy.

Różnorodność – W naszej ofercie posiadamy szeroką gamą różnych laserów znakujących. Dysponujemy także najmniejszymi laserami w Europie, które można bardzo łatwo przetransportować.

EOX

 • EOX to seria laserów CO2 służących do kodowania i znakowania. Zapewnia wysoką jakość i trwałość znaków na szerokiej gamie materiałów, w tym tekturze, ceramice, drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalach lakierowanych lub anodowanych.

AREX

 • Seria AREX400 to najnowsza wersja najlepiej sprzedających się laserów światłowodowych Datalogic – marek zaprojektowanych do bezpośredniego znakowania w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, inżynieryjnym i elektrycznym.

ULYXE

 • Seria ULYXE, to najbardziej kompaktowe i wszechstronne lasery do znakowania i etykietowania na rynku (tylko 42 cm, 16,5 ”). Dzięki zaawansowanej technologii seria ULYXE zapewnia najlepszy stosunek ceny do wydajności, w świecie znakowania laserowego.

UniQTM

 • System znakowania laserowego UniQ zapewnia, rewolucyjne i innowacyjne podejście do znakowania laserem światłowodowym: po raz pierwszy na rynku, nie potrzebny jest zewnętrzny kontroler ani zasilacz.

VLASE GREEN

 • Źródła i znaczniki laserowe VLASE GREEN działają na platformie VL-IR i wykorzystują drugą generację harmonicznych (SHG), w architekturze wewnątrzkomórkowej, która maksymalizuje wydajność systemu.

VLASE UV

 • Bazując na bogatym doświadczeniu i osiągnięciach serii DPSS, VLASE UV opiera się na architekturze optomechanicznej trzeciej generacji harmonicznej (THG).

VLASE IR

 • VLASE IR to chłodzone powietrzem źródło znakowania laserowego DPSS, o długości fali 1064nm. Dostępne w dwóch wersjach, o mocy : 10 i 20 W.

CO2 laser MC-DH-D

• Generator laserowy RF z optycznym systemem transmisji i
trójosiowym dynamicznym systemem znakowania laserowego.
W pełni cyfrowy system sterowania zapewnia długoterminową
stabilną pracę przy dużej prędkości.

HXP 30-A

• Laser światłowodowy HXP zawiera generator lasera
FIBER (Fibre) i szybki, precyzyjny skaner galwaniczny,
który zapewnia stabilną moc wyjściową i wysokiej jakości
tryby pracy lasera. System jest bardzo elastyczny ze
względu na swoją konstrukcję i dlatego nadaje
się do znakowania i grawerowania w dużych formach.

HXP 20 E

• Klasa bezpieczeństwa 1, el. otwieranie drzwi.
• Szybki skaner galwanometryczny. W pełni
cyfrowy napęd i silnik skanujący, długotrwała
stabilność z drobnymi efektami grawerowania.
Przyjazny dla użytkownika system oprogramowania

HXM 20 Cover

• Klasa bezpieczeństwa 1, el. otwieranie drzwi.
• Markowy laser światłowodowy,
wysokiej jakości punkt laserowy,
jednolita gęstość mocy lasera i stabilna
moc wyjściowa. Laser przeglądowy spełnia
główne wymagania rynku.

HXM20 – COMPACT II

• Laser do grawerowania HXM20 – COMPACT II
to najnowocześniejszy produkt, rewolucyjna
technologia, która łączy szybkie znakowanie
laserowe z opisem w wysokiej rozdzielczości.
Ma niskie zużycie energii oraz jest praktyczny i
trwały, aby pasował zarówno do laboratoriów,
jak i do zastosowań przemysłowych. Laser
nadaje się również do automatyzacji.

HCP 20

• Nowy sposób mocowania głowicy laserowej optymalizuje
jej obrót do pozycji roboczej. Para czerwonych kropek
poprawia ostrość głowicy laserowej na pulpicie. Połączenie
Ethernet z doskonałym komputerem umożliwia przygotowanie
danych poza laserem lub zdalne sterowanie systemem HCP20.

CO2 laser MX30

• Amerykańskie źródło lasera CO2 z wysokiej jakości wiązką laserową,
jednolitą mocą i stabilną mocą lasera. Funkcje te mogą zaspokoić
zapotrzebowanie większości aplikacji przemysłowych na rynku.
• Szybki cyfrowy skaner galwaniczny wyróżnia się niewielkimi
wymiarami, dużą szybkością i stabilną jakością. Dzięki tym
właściwościom osiąga poziom międzynarodowy.

Laser światłowodowy MF-E-B

• Klasa bezpieczeństwa 1.
• Solidna konstrukcja ramy.
• Stół obrotowy o wysokiej precyzji i wydajności.
Nadaje się do masowej produkcji.
• Łatwy w obsłudze i utrzymaniu.
• Uchwyt urządzenia można dostosować,
w zależności od zapotrzebowania.

HXP20 – COVER

• Bezpečnostní třída 1.
• Stolní použití, elektrické zaostřování, zaostření na červené ukazovátko, snadné ovládání, nízká hmotnost, snadná obsluha.
• Propracovaný design zajišťuje plochu 110 x 110 mm v malé komoře, volitelně mini rotační zařízení.

UV Laser MUV-B-A

• UV Laser, Uv laserový zdroj.
• Vybavený importovaným generátorem UV laserů, který zaručuje vysoce kvalitní laserový paprsek, menší laserový bod, vysoce kvalitní značení a vysoké rozlišení.
• Extrémně malá tepelně postižená zóna, téměř žádný tepelný účinek na materiál, který zabraňuje deformacím, poškození nebo spalování materiálů.

Gravírovací laser HXM – 20 COMPACT III

• Inteligentní laserové gravírovací zařízení nové generace HXM20 – COMPACT III. Stroj s laserovým zdrojem + počítač v jedné krabičce na jedné desce. Flexibilní design, standardní a měnící se úhly o 360 °, rameno se může pohybovat dozadu a dopředu, nejlepší kvalita a mini skener se 2 červenými paprsky pro snadnější zaostření. Vysoká rychlost značení a vysoká kvalita, dlouhá životnost.

CO2 Laser MC-B-A

• Generator CO2, cyfrowy, szybki galwanometr, wbudowany
system kontroli znakowania. Niskie zużycie energii, dobra
struktura i stabilna jakość.
• Łatwy w obsłudze: za pomocą ekranu dotykowego.
• Nie potrzebuje dużo miejsca, dzięki: zintegrowanej
instalacji wnęki optycznej i skrzynki sterującej, regulowanemu
podnośnikowi – może być łatwo stosowany na różnych
liniach produkcyjnych.

 

Laser światłowodowy MF-B-A

• Generator lasera światłowodowego ma doskonałą wiązkę
laserową i jednolitą gęstość mocy. Posiada stabilną moc lasera.
Jego konstrukcja znacznie zwiększa mobilność maszyny,
umożliwiając znakowanie na aluminium, miedzi, złocie, srebrze
i innych metalach.
• Zaawansowany, szybki, cyfrowy skaner galwaniczny, niska objętość,
wysoka prędkość, dobra stabilność.
• Posiada wbudowany, wyrafinowany system operacyjny.

Lasery do znakowania

Znakowanie laserowe jest metodą stosowaną do tworzenia etykiet lub logo na konkretnym obiekcie, przedmiocie. Głównymi zaletami tej metody jest wysoka jakość,
szybkość pracy i jej stabilność.

Cały opis, znak jest tworzony poprzez wpływ lasera na materiał, a zatem sam on tworzy efekt wizualny. Efekt można zmieniać za pomocą ustawiania różnych parametrów.
Metoda znakowania laserowego stała się bardzo popularna i może być stosowana na różnych materiałach takich jak metal, plastik, szkło i inne. Zastąpiła również na przykład tampondruk.

EOX

 •  EOX to seria laserów CO2 służących do kodowania i znakowania. Zapewnia wysoką jakość i trwałość znaków na szerokiej gamie materiałów, w tym tekturze, ceramice, drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalach lakierowanych lub anodowanych.

AREX

 •  Seria AREX400 to najnowsza wersja najlepiej sprzedających się laserów światłowodowych Datalogic – marek zaprojektowanych do bezpośredniego znakowania w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, inżynieryjnym i elektrycznym.

ULYXE

 •  Seria ULYXE, to najbardziej kompaktowe i wszechstronne lasery do znakowania i etykietowania na rynku (tylko 42 cm, 16,5 ”). Dzięki zaawansowanej technologii seria ULYXE zapewnia najlepszy stosunek ceny do wydajności, w świecie znakowania laserowego.

VLASE IR

 • VLASE IR to chłodzone powietrzem źródło znakowania laserowego DPSS, o długości fali 1064nm. Dostępne w dwóch wersjach, o mocy : 10 i 20 W.

VLASE GREEN

 • Źródła i znaczniki laserowe VLASE GREEN działają na platformie VL-IR i wykorzystują drugą generację harmonicznych (SHG), w architekturze wewnątrzkomórkowej, która maksymalizuje wydajność systemu.

VLASE UV

 • Bazując na bogatym doświadczeniu i osiągnięciach serii DPSS, VLASE UV opiera się na architekturze optomechanicznej trzeciej generacji harmonicznej (THG).

UniQTM

 • System znakowania laserowego UniQ zapewnia, rewolucyjne i innowacyjne podejście do znakowania laserem światłowodowym: po raz pierwszy na rynku, nie potrzebny jest zewnętrzny kontroler ani zasilacz.

CO2 laser MC-DH-D

• Generator laserowy RF z optycznym systemem transmisji i
trójosiowym dynamicznym systemem znakowania laserowego.
W pełni cyfrowy system sterowania zapewnia długoterminową
stabilną pracę przy dużej prędkości.

HXP 30-A

• Laser światłowodowy HXP zawiera generator lasera
FIBER (Fibre) i szybki, precyzyjny skaner galwaniczny,
który zapewnia stabilną moc wyjściową i wysokiej jakości
tryby pracy lasera. System jest bardzo elastyczny ze
względu na swoją konstrukcję i dlatego nadaje
się do znakowania i grawerowania w dużych formach.

HXP 20 E

• Klasa bezpieczeństwa 1, el. otwieranie drzwi.
• Szybki skaner galwanometryczny. W pełni
cyfrowy napęd i silnik skanujący, długotrwała
stabilność z drobnymi efektami grawerowania.
Przyjazny dla użytkownika system oprogramowania

HXM 20 Cover

• Klasa bezpieczeństwa 1, el. otwieranie drzwi.
• Markowy laser światłowodowy,
wysokiej jakości punkt laserowy,
jednolita gęstość mocy lasera i stabilna
moc wyjściowa. Laser przeglądowy spełnia
główne wymagania rynku.

HXM20 – COMPACT II

• Laser do grawerowania HXM20 – COMPACT II
to najnowocześniejszy produkt, rewolucyjna
technologia, która łączy szybkie znakowanie
laserowe z opisem w wysokiej rozdzielczości.
Ma niskie zużycie energii oraz jest praktyczny i
trwały, aby pasował zarówno do laboratoriów,
jak i do zastosowań przemysłowych. Laser
nadaje się również do automatyzacji.

HCP 20

• Nowy sposób mocowania głowicy laserowej optymalizuje
jej obrót do pozycji roboczej. Para czerwonych kropek
poprawia ostrość głowicy laserowej na pulpicie. Połączenie
Ethernet z doskonałym komputerem umożliwia przygotowanie
danych poza laserem lub zdalne sterowanie systemem HCP20.

CO2 laser MX30

• Amerykańskie źródło lasera CO2 z wysokiej jakości wiązką laserową,
jednolitą mocą i stabilną mocą lasera. Funkcje te mogą zaspokoić
zapotrzebowanie większości aplikacji przemysłowych na rynku.
• Szybki cyfrowy skaner galwaniczny wyróżnia się niewielkimi
wymiarami, dużą szybkością i stabilną jakością. Dzięki tym
właściwościom osiąga poziom międzynarodowy.

Laser światłowodowy MF-E-B

• Klasa bezpieczeństwa 1.
• Solidna konstrukcja ramy.
• Stół obrotowy o wysokiej precyzji i wydajności.
Nadaje się do masowej produkcji.
• Łatwy w obsłudze i utrzymaniu.
• Uchwyt urządzenia można dostosować,
w zależności od zapotrzebowania.

HXP20 – COVER

• Bezpečnostní třída 1.
• Stolní použití, elektrické zaostřování, zaostření na červené ukazovátko, snadné ovládání, nízká hmotnost, snadná obsluha.
• Propracovaný design zajišťuje plochu 110 x 110 mm v malé komoře, volitelně mini rotační zařízení.

UV Laser MUV-B-A

• UV Laser, Uv laserový zdroj.
• Vybavený importovaným generátorem UV laserů, který zaručuje vysoce kvalitní laserový paprsek, menší laserový bod, vysoce kvalitní značení a vysoké rozlišení.
• Extrémně malá tepelně postižená zóna, téměř žádný tepelný účinek na materiál, který zabraňuje deformacím, poškození nebo spalování materiálů.

Gravírovací laser HXM – 20 COMPACT III

• Inteligentní laserové gravírovací zařízení nové generace HXM20 – COMPACT III. Stroj s laserovým zdrojem + počítač v jedné krabičce na jedné desce. Flexibilní design, standardní a měnící se úhly o 360 °, rameno se může pohybovat dozadu a dopředu, nejlepší kvalita a mini skener se 2 červenými paprsky pro snadnější zaostření. Vysoká rychlost značení a vysoká kvalita, dlouhá životnost.

CO2 Laser MC-B-A

• Generator CO2, cyfrowy, szybki galwanometr, wbudowany
system kontroli znakowania. Niskie zużycie energii, dobra
struktura i stabilna jakość.
• Łatwy w obsłudze: za pomocą ekranu dotykowego.
• Nie potrzebuje dużo miejsca, dzięki: zintegrowanej
instalacji wnęki optycznej i skrzynki sterującej, regulowanemu
podnośnikowi – może być łatwo stosowany na różnych
liniach produkcyjnych.

Laser światłowodowy MF-B-A

• Generator lasera światłowodowego ma doskonałą wiązkę
laserową i jednolitą gęstość mocy. Posiada stabilną moc lasera.
Jego konstrukcja znacznie zwiększa mobilność maszyny,
umożliwiając znakowanie na aluminium, miedzi, złocie, srebrze
i innych metalach.
• Zaawansowany, szybki, cyfrowy skaner galwaniczny, niska objętość,
wysoka prędkość, dobra stabilność.
• Posiada wbudowany, wyrafinowany system operacyjny.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

made by MEPAC CZ, s.r.o.